top of page

איך למלא בתוכן את התפקיד הניהולי שלך

עודכן: 4 ביוני 2019

התפקיד של המנהל

כמעט כל שיחת אימון עם מנהלים עולה השאלה (הכי ברורה ובעצם הכי לא)- מה התפקיד של מנהל? וכל פעם אני מחדש עוזרת ליצר הגדרה על מה מנהל מצליח עושה בתפקיד שלו (גם מנהלת כמובן :-) ) כל מה שנכתב כיום על הנושא ועל השינויים שקרו מראים את התשובה החדשה (לשאלה הישנה הזו) - צריך להכניס תוכן חדש להגדרה לפי האתגרים החדשים.
הרכבה של תפקיד ניהולי

הנה סיפור מהתקופה האחרונה על מנהל שהבין שהוא צריך לענות על השאלה הזו ולהכניס תוכן חדש.


הוא מנהל בכיר, בגוף פיננסי מאוד מצליח וענק בעולם. כבר כמה חודשים שהוא במרוץ אחרי הזנב של עצמו- כל הזמן צריך לפתור בעיות ולהדריך אנשים איך להתמודד עם שינויים.

למה?

כי כל כמה חודשים מתרחשים שינויים בתחום ומחייבים את הצוות שלו לדעת לעשות משהו אחר. כשהתחלנו את תהליך האימון הוא תאר את המציאות כאילו שכל כמה זמן צריך לדעת לנהוג ברכב אחר- פעם מכונית, אח"כ מטוס, טרקטור ופתאום טנק . האמת, אולי בגלל שאני ישראלית הוא חשב על הדימוי הזה? אין לי מושג.

בקיצור- משהו כל הזמן מתעדכן ובגלל שהוא בעל ידע מקצועי עשיר וגם בגלל שהוא יודע על טרנדים מראש הוא הופך להיות פותר הבעיות של הצוות. כי הצוות לא מספיק להיות מוכן ולאמץ את השינויים, וכל הזמן פונים אליו כדי לדעת איך לפעול ומה לעשות.

והפרט הקטן הנוסף היה שהוא גם זה שנמצא על סף קריסה.


הוא מהר הבין שבמציאות כזו הוא לא ישרוד לאורך זמן וחייבים לבצע שינוי - דחוף. תהליך האימון היה מבחינתו בול בזמן וענה על הצורך הזה.


הגדרנו 3 תפקידים עיקריים שהוא רואה כיום כלב של התפקיד שלו:

🔑תכנון וסיוע בסגירת פערים מקצועיים

🔑בחירה והכשרה של אנשים בעלי מאפייני נסיון ואישיות שמתאימים לסביבת עבודה כזו- הדגיש את הגמשיות ופתיחות מצד אחד לשינויים ומצד שני כאלו שסופר מקפידים על נהלי עבודה שהם קריטיים.

🔑העצמה של הצוות - לגרום להם לראות את עצמם מסוגלים להתמודד עם משהו כל פעם מחדש.ברגע שהגענו להגדרה המדוייקת הזו - בום - נפלו האסימונים שלו וזה ישר השפיע על הפעילות. וכמובן על הדרך בה הוא עובד עם האנשים וחלוקת הזמן שלו:

👍הוא יצר תוכנית הדרכה וזיהוי כל פעם מראש של ידע ומיומנויות שצריך לייצר בצוות.

👍הוא מקפיד יותר על מי נכנס לצוות וגם על אלו שבפנים, הקדיש זמן לשיחות 1:1 כדי לסייע להם לייצר שינוי בתפיסה

👍חלק ממפגשי הצוות הפכו להיות שיחות על התמודדות עם האתגרים השונים וסיוע ושיתוף בין חברי הקבוצה.


הוא סיפר כי הוא מרגיש שיש לו יסודות נכונים והוא עכשיו בתקופה של כמה חודשים לראות את התוצאות שלהם ולשפר אותם במידת הצורך בהמשך.


טיפטיפה


כרגיל הנה התקציר איך לעשות את זה אצלך.

פשוט לעשות רשימה של כל הנושאים שמטרידים אותך-מה האתגרים הכי גדולים בצוות/בקבוצה שלך? . מתוך זה לבחור 2-4 עיקריים (אחרת זה לטבוע ביותר מדי כיוונים ).

לכל נושא כזה- לייצר הגדרה מדוייקת - נניח "ריבוי לקוחות מתלוננים "- זה הזמן לחשוב על לעומק- זה בגלל חוסר בתשובה? קצב איתי? חוסר ידע מקצועי? תחלופת עובדים?

הצלחת לדייק 🏆- בעצם זה עוזר לך להגדיר מה התוכן של התפקיד שלך. לפי הדוגמא- האם להיות גורם מסייע לעובדים להישאר, האם לעודד למידה/לייצר תוכנית להשלמת ידע, או אולי לאפשר לעובדים לבוא עם פתרונות משלהם. האתגרים


רוצים עוד טיפים כאלו? יש מלא חומרים באתר - וגם בפוסדקאסט - אבטיח כיס.

100 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page