top of page

למה אינטליגנציה רגשית בניהול עדין במרכז?

עודכן: 7 בפבר׳ 2019


אתמול הייתי צריכה להתקין משהו במחשב שלי וקצת הסתבכתי. אני לא פוחדת מלהכנס לדברים חדשים אבל הפעם משהו לא עבד לי. מזל שיש לי בני נוער שמגבים אותי כשצריך כך שלא אתקע שעות על משהו טפשי. אבל זה תופס את כולנו- טכנולוגיה שעוטפת אותנו מכל הכיוונים ומשתלטת בקצב מטורף (לא מוצאת מילה אחרת שתתאר את מצב העניינים).


העולם החדש

הרבה דברים שפעם היינו עושים בעצמנו, רצים במיוחד, מחכים שעות- פוף... נעלמו ולא קיימים.

נגמרו הימים cהם:

הלכנו להפקיד צ'ק בבנק ולקח כמה ימים עד שיכולנו לדעת אם הוא נפדה או לא (בתור בעלת עסק זו הקלה- מודה :-)

היינו מחכים שעות בתור הטלפוני- בדיוק הזמנתי שיחה בה הבוט מחכה עבורי באופן סבלני ויתקשר כשיגיע התור שלי לקבל שירות.

גם אני חובבת של אתרי הקניות- אז יש לי הרבה ביקורים בדואר ואין כבר מצב לעמוד בתור חצי שעה או יותר - נכנסת לאפליקציה והופס תוך כמה דקות החבילה כבר אצלי.

מי המנצח ?

אין ספק, הטכנולוגיה לוקחת אותנו בסיבוב בעניין של מהירות, דיוק, אפקטיביות עושה לנו הרבה פעמים את החיים הרבה יותר חלקים וקלים.

עם כל הנעים הזה שהיא עושה לנו בגב - הטכנולוגיה גם מדאיגה חלק מהאנשים- משרות נמחקות, דרישות משתנות במהירות, הצורך במקצועות מסויימים נעלם. התחושה שבקשר הזה שבין האדם למכונה- לא בטוח שהכל טוב ותכף כל היתרונות שלנו הולכים ונעלמים.


אינטליגנציה רגשית בניהול

למרות זאת יש יכולות אנושיות שלא רק שהן לא פחות נדרשות אלא להפך, כולם לא מפסיקים לדבר על זה- אינטלגנציה רגשית.

זה לא פאסה?

שאל אותי חבר - תגידי הנושא הזה לא פאסה? גם בעידן שלנו זה עדיין רלבנטי הרי יש את כל המחשוב, והרובוטים והאפליקציות - נראה לי קצת לא רבלנטי.

אמרתי לו שזה מממששש לא - זה ימשיך להיות אחד הנושאים הכי חשובים ודרושים כיום בשוק העבודה (בפוסטים האלו כתבתי על נושאים הדורשים מיומנות כזו- מתן משוב וגם התנהלות ניהולית מתאימה).

ואיך אני יודעת? כי למייל שלי לא מפסיקים להגיע איזכורים בגוגל כשהנושא מופיע- באתרים , בכתבות ובמאמרים. בכל זאת- ההון האנושי ממשיך להעסיק את כל מי שעוסק בניהול בארגון ולהפך, האתגרים והדיוק שזה דורש רק הולך ומתרבים.

הדבר הנוסף - גם מי שעוסק בבינה מלאכותי ובעולם של שיפור באמצעות מערכות ממוחשבות ורובוטיות ממש מתעניין באינטליגנציה רגשית. כדרך לגרום לחויה של המשתמש להמשיך ולהיות אנושית ואישית למרות הטכנולוגיה.

ונולד משולש חדש ומעניין - פיתוח הון אנושי, פתרונות בינה מלאכותית ואינטליגנציה רגשית. עם כל זה שאני אוהבת את סירי (אני בחורה של אפל ) או אנשים המשתמשים באלקסה- היא עדיין לא יודעת להגיד אם כשהפעלתי אותה אני במצב רוח לא טוב, או שאני בלחץ וזקוקה לתמיכה ממנה.

ארגונים משלבים היום יותר ויותר תהליכי מיון הנעשים ע"י רובוטים (אפילו בראיונות העבודה) אבל עדיין כל אלו לא מצליחים להצליח לצפות כל תרחיש אנושי אפשרי.

זהו היתרון שלנו כאנשים-היכולת להבין את האחר בקונטקסט רחב, לראות דקויות ולהגיב להן בזמן אמת גם אם הם לא נאמרו באופן ברור ומילולי. לגשת לדטה הרגשי שלנו ולנהל אותו וכמובן לייצר מערכות יחסים חיוביות ומשמעותיות.

ככל שיש לנו יותר אפליקציות ומחשבים סביבנו- גם הצורך ימשיך לעלות - כי אנו כאנשים זקוקים למגע האישי האמפתי והמתאים הזה.


טיפ טיפה

אם בא לך להבין יותר על אינטליגנציה רגשית (EQ) אפשר להוריד את הקובץ הזה שהכנתי- הוא מסביר על הנושא והקשר שלו לעולם העבודה ויש בו גם רעיונות לפיתוח עצמי של יכולות האינטליגנציה הרגשית שלך.

רוצה לקרוא על נושאים נוספים?- ממש בא לי שבתגובות תספר.י מה עוד מעניין אותך ואשמח לכתוב על זה בהמשך.

26 צפיותתגובה 1

1 comentario


Miembro desconocido
15 oct 2021

Appreciate your bblog post

Me gusta
bottom of page