top of page

אימון צוותים 
Team Coaching 

זהו הזמן לאימון צוותים 

זו לא רק הקורונה, זה בכלל , העולם שמשתנה ומציג בפני ארגונים רמה אחרת של  אתגרים

זה הזמן להתמודד איתם לא  באמצעות הפתרונות של אתמול אלא בכלים של עולם העבודה הנוכחי והעתידי. אנחנו צריכים מנהלים וצוותים שיכולים להגיע  לתוצאות מהירות, איכותיות ומשתנות תוך כדי זה שהם יודעים להתאים את עצמם מעבר לגבולות ה״נורמלי״ הארגוני. אימון , היא אחת מהשיטות המובילות כיום בארגונים גלובליים ומקומיים כדרך מהירה ואפקטיבית לפיתוח מנהלים וצוותים.

 

איפה מוצאים צוותים כאלו?

צוותים לא נוצרים ביום אחד אלא הם מתפתחים = ולשם כך דרושים להם תנאים ומודלים חדשים לעבודה משותפת. מודלים שמדגישים את הגיוון והפוטנציאל בצוות, את היכולת של כל עובד להתפתח ולתרום בסביבה בה אפשר ללמוד וללמד, לסייע ולבקש עזרה, לאתגר את עצמי ואת האנשים שסביבי.

עברנו לעסוק במנהיגות – מבוססת צוותים. צוות מצליח הוא צוות שבו אין רק כוכב אחד ש״סוחב״ את כולם אלא הצוות הופך להיות יחידה מתואמת, עם עצמה ועם הארגון.

 צוות צריך להתאמן  כדי להפוך  להיות בעל יכולת לתת ערך כצוות ולא רק כיחידים. אם אנחנו מדברים על מודלים חדשים – אימון צוותים הוא אולי הענף הצעיר של אימון אבל כבר מעל לעשרים שנה שהוא מסייע לצוותים להיות מצוינים ומובילים.

מה זה אימון צוותים?

אימון צוותים היא שיטה שעוזרת לצוותים לעבוד באופן נכון בתוך הצוות  ועם בעלי עניין ( (Stakeholders בארגון ,ומחוץ לו. המטרה של אימון הצוות היא   לעזור לו ללמוד ולהתאים את עצמו לצורך להגיב לשינויים התמידיים בהתבסס על תחושה של אמון ובטחון במערכת היחסים שקיימת בצוות, שילוב של גישות חשיבה מגוונות וחדשניות, והיכולת למקסם את הפוטנציאל שקיים אצל חברי הצוות באופן אישי ובצוות כולו.

אימון צוותים מייצר מרחב לצוות לדבר על עצמו, על החזון והמטרות שלו, על איך עובדים ביחד  וגם איך עובדים עם בעלי עניין ומשיגים את היעדים והמטרות שעל הצוות להשיג.

איך אימון צוות מסייע לפתח צוות מוביל?

יותר מדי זמן היה מקובל לחשוב שאם חברי הצוות יסתדרו יחד ויפעלו כ'צוות' זה יהיה יעיל, אבל חוקרים רבים הראו שלמעשה קבוצה של אנשים שעובדים זה לצד זה ויש להם מטרה משותפת יעילים הרבה  יותר מ״כאילו צוות״ – קבוצה של אנשים שהם חסרי  מטרה משותפת אמיתית.

אם אתם רוצים להפוך את הצוות למוביל, בעל ביצועים גבוהים ויכולות תגובה מהירות. לפתח צוות, שיש לו ערך בארגון, אלו  3 גורמים שהם קריטיים להצלחה של צוותים:

 

מה התוצאה של אימון צוותים:

מאוד ברור שצריך להבין מה ״יוצא לארגון ״ מאימון צוותים. כל התהליך מביא לדיוק ושיפור של התנהלות הצוות במישורים מרובים ולהסכמות על עשיה ומטרות ולהתאמה של פעילות הצוות לכך. בין התוצאות שאימון מוביל אליו

  • הסכמה על מטרות הצוות

  • הגברת הסינרגיה בצוות

  • התמודדות עם קונפליקטים בתוך ומחו לצוות

  • מינוף הגיוון שבצוות

  • הבהרה של תהליכים ותפקידים

  • התמודדות עם שינוי

  • קבלת החלטות

 

 

מה הופך צוות לבעל ערך לארגון?
 

אם אתם רוצים להפוך את הצוות למוביל, בעל ביצועים גבוהים ויכולות תגובה מהירות. לפתח צוות, שיש לו ערך בארגון, אלו  3 גורמים שהם קריטיים להצלחה של צוותים:

  • מטרה קולקטיבית ברורה ויעדים מוסכמים 

  • התאמה בין פעילות הצוות לצרכים ולציפיות של  כל בעלי העניין הרלבנטיים

  • חברי הצוות מסכימים כי כדי להשיג זאת דרוש  שיתוף פעולה יעיל בצוות.

IMG-6419.jpg

איך אימון צוותים עובד?

הובלה מקצועית

את הליך אימון הצוותים אני בונה באופן שמתאים לצרכים של הצוות והארגון. מתחילים בתהליך אפיון והגדרת צרכים. יצירת מתווה של עבודה ותהליך מלווה, שמשולב בפידבקים מתמשכים.

תהליך האימון כולל לפחות 5 מפגשים ויכול להמשך גם מספר חודשים – בהתאם לתהליך שנבנה.

את התהליך.

העבודה היא למעשה מפגש מונחה של חברי הצוות לשיחה וזיקוק תובנות משותפות.

את המפגשים אני מנחה עם מאמנת מוסמכת ומומחית לאימון צווים  טילי ג. ליברמן וביחד אנו מסייעות לצוות להצליח להיות יותר מאשר קיבוץ של אנשים מוצלחים – ולהפוך להיות יחידה אחד שחולקת מטרה, חזון וקשרים אחרים.

מנהלים כמוך התעניינו  גם ב:
מארגז הכלים שלי...

הורדה תתאפשר לאחר רישום קצר לאתר

כתבו לי

Robert , VP Product

I have worked  on my qualities of leadership-mainly on providing more space for my team to step into and perform. My focus of my leadership is on offering coaching, consulting and brain storming process, rather than telling them what to do. Encouraging the team to think about the what and how to get results.  This has worked significantly -people really responding to this environment and I get a lot of positive feedback. This coaching process was valuable and transformed me in so many ways and absolutely it was a joy working with you and feel your enthusiasm as the wind beneath my wings. M.A BP UK, 2019

ע. מנהלת שיווק 

היי נורית,

רציתי להודות לך גם בכתב על הליווי הצמוד והפורה.

אני לוקחת איתי להמשך את ארגז הכלים שנתת לי, בטוחה שאמשיך לצמוח איתו.

תודה רבה!

bottom of page